Odpowiedzi na Twoje pytania

Dowiedz się jak radzić sobie z problemami w czasie przetwarzania.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Nie mogę pobrać wyników, dlaczego?

Należy jeszcze raz otworzyć lokację pomiarową w programie, aby pobrać wyniki. System weryfikuje tożsamość lokacji/katalogu na bazie


Lokacja musi zostać najpierw otworzona w programie i dopiero wtedy AITracker zweryfikuje ją i pozwoli pobrać wyniki.

Czy klasy nie występujące w wybranej klasyfikacji pojawią się w wynikach oraz na wykresach i zestawieniach?

Klasy nie występujące w klasyfikacji nie wejdą do wygenerowanych arkuszy, raportów oraz wykresów. Klasyfikacje można zmieniać również po policzeniu i generować wiele wyników w wielu klasyfikacjach.

W trakcie wysyłania plików pojawia się komunikat „plik xxx.avi nie posiada czasu startu ani końca”!

Czas i data dla przetwarzania oraz każdego pojedyńczego trackera jest pobierana z nazwy pliku. Jeżeli format Panśtwa danych nie jest rozpoznawany prosimy o przesłanie schematu nazewnictwa plików.

Jak pogorszyć jakość filmu? (prosta anonimizacja)

Zdarza się, że zleceniodawcy wymagaja anonimizacji filmów wideo. Zapraszamy by w pierwszej kolejności użyć naszej usługi Anonimizacja, ale również możliwą opcją anonimizacji jest pogorszenie jakości filmu. Można taką procedurę wykonać ręcznie po stronie klienta korzystając z zewnętrznego oprogramowania do kodowania filmów. Każdy film jest zakodowany "wybranym kodekiem" wideo i często te kodeki mają "parametr" służący do obniżenia jakości/bitrate.

Przykład.
Używając programu FFMPEG (https://ffmpeg.org/download.html) można spróbować przekodować nagrania do H265 i wybrać gorszą jakość nagrania. W gorszej jakości pojazdy bedą nadal widoczne ale tablice staną się rozmazane i nieczytelne. Poniżej przykładowe polecenie `ffmpeg`

ffmpeg -i "wejscie.mp4" -c:v libx265 -an -crf 42 wyjscie.mp4

Oryginalne nagranie

Tablice rejestracyjna jest czytelna.

Kompresja H265, CRF42

Niższa jakość kompresji utrudniła odczyt.

Uwaga!

Ostrzegamy, że różne kodeki mogą mieć swoje Licencje i często są one płatne. Używaj kodeków zgodnie z przeznaczeniem oraz licencją. Przykładowy opis licencji dla H265 pod linkiem https://en.wikipedia.org/wiki/High_Efficiency_Video_Coding#Patent_license_terms 

Innym sposobem anonimizacji może być rozmycie dolnego (bliższego kamerze) fragmentu obrazu lub delikatne rozmycie całej klatki. W ten sposób korzystając z dostępny narzędzi do obróbki wideo można osiągnąć cel.

Rozmycie dolnej połowy obrazu

Rozmycie całej klatki

Gdzie AITracker tworzy pliki z konfiguracją i wynikami?

Dla każdego katalogu z nagraniami tworzymy plik konfiguracji config.json oraz podkatalogi z wynikami każdej konfiguracji Configuration0, ....

Przykład. Filmy wideo znajdują się w katalogu Video1. Konfiguracja pomiaru leży w Video1/config.json. Mamy tylko jedną konfigurację. Wyniki liczenia dla konfiguracji pierwszej (zerowej) leżą w Video1/Configuration0.

Jak poprawić już raz policzone wyniki?

Cały proces poprawienia wyników można rozbić na 3 kroki :

Czy dla odległych obszarów skrzyżowania można użyć „zoom”?

To jest zoom z kadrowaniem. Kadrowanie robimy przed liczeniem filmu i tak skonfigurowany pomiar wysyłamy w chmurę. Wtedy chmura będzie liczyła wykadrowany obraz i w ten sposób mniejsze obiekty będą lepiej wykrywane.

Jeżeli chcemy z jednego filmu liczyć dwie konfiguracje (np jedną cały kadr z drugą na zbliżeniu w oddali) to wtedy można dodać dwie konfiguracje liczenia danego katalogu (w zakładce projektowanie na samym dole są konfiguracje). Wtedy katalog jest liczony 2x w chmurze dla każdej konfiguracji osobno.  Koszt liczenia jest dwukrotny, ale oszczędzamy na wysyłce w chmurę (tylko jeden raz).

Mam problem, który nie jest tutaj opisany!

Prosimy o przesłanie pliku dziennika aplikacji na adres kontakt@aisp.pl. Plik dziennika otworzysz w programie AITracker wchodząc w Menu Pomoc->Dziennik.

Zobacz AITracker w akcji - Wideo z przetwarzania pomiarów ruchu.

Więcej filmów prezentujących AITracker oraz nasze usługi znajdziesz na youtube oraz facebook.

Kontakt

Poczta email

kontakt@aisp.pl 

W 24h odpowiemy na twoje pytanie lub zapytanie ofertowe.

Telefon 

+48 888-651-334

Pod telefonem w dni robocze Pn-Pt od 8:00 do 17:00. 

Nazwa oraz adres

AISP sp. z o.o. 

KRS: 0001083846

NIP : 6312719187

ul. Stanisława Konarskiego 18C

44-100 Gliwice


Od 2020 roku zliczamy automatycznie Polskę oraz świat! 

Grupa kapitałowa Software Interactive.

Czy zajrzałeś na nasze media? O tutaj.

FacebookLinkedInYouTubeTwitterGitHub